Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 1: Wielka Racza wraca w wielkim stylu!

Upalna pogoda przywitała dzisiaj zawodników na starcie w Istebnej. Lejący się z nieba żar towarzyszył nam dziś praktycznie od startu do mety. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz pogody na drugą część dnia, większości zawodników udało się przejechać dzisiejszy etap „suchym kołem”.

003_MTBT_I__18K7704

Na rozgrzewkę znany i lubiany podjazd pod Ochodzitą, który jak zwykle mocno rozciąga stawkę. Tam najsilniejsi zawodnicy poszczególnych dystansów rozpoczynali budowanie swojej przewagi nad resztą stawki. Daniem głównym dzisiejszego dnia była jednak Wielka Racza, która po okresie „wolnym od ścigania” wróciła na trasy Trophy. I to w jakim stylu! Był to pierwszy raz w dwunastoletniej historii wyścigu, w którym zawodnicy wjechali ten podjazd „na sucho”. Kto bywał tu wcześniej wie, jak bardzo błotniście Racza potrafiła przyjmować kolarzy. Tym razem hołd królowej Beskidy MTB Trophy można było złożyć w dużo bardziej sprzyjających warunkach. 

Na metę, ulokowaną dziś na Koczym Zamku, jako pierwsi dziś wparowali zawodnicy dystansu MEGA. Byli to kolejno: Michał Glanz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który uprzedził Macieja Stanowicza (Mitsubishi Materials MTB Team) oraz Krzysztofa Paluszka (SKLEP ROWEROWY BIKE - FINGER WAŁBRZYCH). Prowadzący początkowo Mateusz Mróz (MRÓZ ROWERY FOLTYN TEAM) zgubił trasę i po nadrobionych kilku kilometrach zameldował się na mecie jaki 4. Wśród pań najszybsza była Ewa Szymankiewicz (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team), jako druga linię mety przekroczyła Anna Tomica (Gomola Trans Airco) a trzecia Natalia Kołodziej z tego samego teamu. 

008_MTBT_I_CO5B6765

Na długim dystansie triumfował dziś Bartłomiej Oleszczuk (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team), który 69km etap ukończył w 3h 35 min. Za Polakiem finiszował Rosjanin Andrey Dianov (Loyalty point racing team <>) a kilkadziesiąt sekund za nim Michał Neumann (CST 7R MTB TEAM). Startujący z „jedynką” i uznawany za faworyta wyścigu Dariusz Batek miał dziś gorszy dzień i ukończył dziś rywalizacji na początku drugiej dziesiątki. Na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i postara się jeszcze „namieszać” w stawce w kolejnych dniach. 

023_MTBT_I__O0C3598

Bezkonkurencyjna na długim dystansie była dziś Rita Malinkiewicz (CST 7R MTB TEAM), która wygrała rywalizację wśród kobiet. Polka nie ustąpiła napierającej z tyłu Rosjance Sedzie Grenavtsevej (Corto Team Russian Federation). Podium uzupełniła Vladi Pokobova, która straciła do pierwszej dwójki ponad pół godziny. 

089_MTBT_I_CO5B7102

Jutro przed zawodnikami wspinaczka na Rysiankę, która z rzuca wyzwanie Wielkiej Raczy w walce o koronę królowej Beskidy MTB Trophy. Wyczerpująca wspinaczka, a potem jeden z najbardziej szalonych odcinków zjazdowych w historii Polskich wyścigów MTB. Jeśli liczycie na taryfę ulgową na dzień dziecka, to możecie się przeliczyć! ;-)

Wyniki