Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Cztery Pory Roku ...

Kurz po Beskidy MTB Trophy 2018 już opadł, a w zasadzie został zmyty przez rzęsiście padający deszcz, który nawiedził Istebną w ostatni dzień rozgrywania wyścigu. Jeśli chodzi o aurę podczas 12 edycji Beskidy MTB Trophy, to z pewnością zagrała ona jedną z kluczowych ról. Oczywiście w pamięci większości z nas zapadnie to co stało się w niedzielę, kiedy to po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii wyścigu, z niemałym bólem serca, byliśmy zmuszeni odwołać rozegranie etapu. Zarówno Wam, jak i nam nie było to w smak, niemniej jednak Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zawsze będzie stało dla nas na pierwszym miejscu, a warunki które spotkalibyście tego dnia w górach, w znacznym stopniu utrudniałyby ewentualne akcje ratunkowe i interwencje służb medycznych. Cieszy nas fakt, że większość z Was przyjęła tę decyzję ze zrozumieniem i akceptacją. Rzecz jasna na dekoracji cieszyliśmy się już wspaniałą, słoneczną pogodą, niemniej jednak rozegranie etapu w “ludzkich” godzinach nie było tego dnia możliwe.

318_MTBT_III__18K0112
 
Trzy dni, które spędziliście w Beskidach były chyba najbardziej różnorodnymi dniami, w jakich przyszło nam organizować ten wyścig. Od tropikalnych upałów podczas pierwszego etapu z punktem kulminacyjnym na Wielkiej Raczy, poprzez gwałtowną, letnią burzę z gradobiciem, która nawiedziła Was (i nas) na Rysiance, wiosenny, przyjemny klimat trzeciego dnia, po późnojesienną słotę i oberwanie chmury ostatniego. Mimo, że była to skrócona wersja Trophy, jesteśmy przekonani, że zdołaliście dogłębnie poznać naturę Beskidów - nieprzewidywalną, dziką i przez to piękną i niepowtarzalną.
 
287_MTBT_I_CO5B7052

Myślami jesteśmy już przy kolejnej edycji (i mamy nadzieję, że Wy też). Będzie to 13 odsłona Trophy. Mogłoby to sugerować pecha, niemniej jednak my wierzymy, że jego limit wyczerpaliśmy już w tym roku. W 2019 Beskidy MTB Trophy odbędzie się w połowie czerwca, co daje większe szanse na mniej kapryśną aurę i minimalizuje ryzyko “przygód”, z którymi borykaliśmy się w tym roku. Gdy sezon kolarski i lato będą miał się ku końcowi, my udamy się do Istebnej w poszukiwaniu nowych inspiracji i ścieżek, które do tej pory nie gościły jeszcze na trasie wyścigu. Spodziewajcie się więc pierwszych raportów na temat 13. Beskidy MTB Trophy już w okolicach września.
 
301_MTBT_II__18K8969

Tymczasem, tym którym w niesmak było odwołanie czwartego etapu w tym roku, a także całej reszty zawodników wygłodniałych dobrego, górskiego ścigania, zapraszamy na Sudety MTB Challenge od 22 do 27 lipca!