Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Beskidy rzucają wyzwanie

Ludzie potrzebują wyzwań. Tak jesteśmy skonstruowani. Nawet jeśli mówimy o czymś takim jak pasja, która jest dla nas wartością samą w sobie, to powtarzanie tego samego schematu jest męczące. Jeśli jesteś kolarzem górskim (a jeśli to czytasz, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest), to trenowanie na tej samej pętli czy ściganie się z tymi samymi ludźmi może prowadzić do swego rodzaju wypalenia. Jeśli coś takiego poczujesz, to jest to moment, by zacząć rozglądać się za czymś nowym, nietypowym, ekscytującym. Być może czymś, co będzie odwoływać się do „dzikiej” strony Twojej osobowości.  

1-_18K4680

Udział w etapowym wyścigu MTB - to bardzo dobry stymulant Twojego „wewnętrznego ognia”. Ściganie się kilka dni z rzędu w nowym miejscu, z nowymi ludźmi, może być wyjątkowym wydarzeniem dla całej masy miłośników MTB. Problem w tym, że wiele tego typu wyścigów w Europie jest do siebie podobnych – są rozgrywane w scenerii, w której dość wyraźnie widać efekty działalności człowieka. Szlaki są w dużej mierze uregulowane, stosunkowo łatwe do pokonania. Oczywiście przewyższenie czy nachylenie robią "swoją robotę", jednak czasami jest to zwyczajnie za mało, szczególnie jeśli robimy to któryś raz z rzędu.  

_O5B6400

Dobra wiadomość jest taka, że niektóre wyścigi wyrywają się temu schematowi. Udział w jednym z nich to wyzwanie dla każdego typu zawodnika – nie ważne czy jest on mistrzem świata czy po prostu bikerem, który szuka jedynego w swoim rodzaju wyzwania. Beskidy MTB Trophy należy do tej właśnie grupy imprez.

Dlaczego tak uważamy? Weź wszystkie elementy, które cenisz sobie w innych wyścigach. Teraz dodaj do nich dziewiczą i w wielu miejscach nietkniętą ręką człowieka naturę oraz szlaki, z których wiele odkryliśmy i zaadoptowaliśmy na potrzeby wyścigu MTB. Niektóre z nich są wręcz wyznaczane przez nas w trakcie przygotowań do imprezy (choć oczywiście odbywa się to z najwyższym poszanowaniem natury). Następnie dopraw wszystko szalonymi, kamienistymi zjazdami, których nie powstydziłby się nawet Puchar Świata w DH oraz technicznymi singletrackami w miejscach, w które nawet nie śniłoby się Wam pojechać rowerem. Trasę wykańczamy „posypką” z prawdziwych „sztajf”, które męczą zawodników nie tylko swoją stromizną i długością, ale też luźną i techniczną nawierzchnią. Nie zapomnijmy też o wisience na torcie – pogodzie, która może wywrócić wyścig do góry nogami. A wszystko to pod nosem, rzut kamieniem od europejskiej cywilizacji, bez potrzeby podróżowania do odległych krain.

1-_18K4069

To jest nasz przepis na zaspokojenie najbardziej skrytych „górskich żądz”. Jeśli doskwiera Ci pragnienie prawdziwego kolarskiego wyzwania, czegoś zupełnie innego, w pewnym sensie dzikiego i ekstremalnego, to mamy rozwiązanie Twoich problemów. Nie ważne czy chcesz zdobyć kolejny „skalp” w swojej rowerowej przygodzie, przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom czy przygotować się do Mistrzostw Świata w Maratonie MTB – Beskidy MTB Trophy to wyścig właśnie dla Ciebie.